Hrvatska - Rusija PDF Print E-mail
Written by Bigguy   
Subota, 31 Svibanj 2008
Hrvatska - RusijaEvo jedan pick koji me odmah primamio obzirom na demonstraciju sile Rusa jučer.

Situacija je ovakva: svaka pobjeda lijepo dođe ali ipak ne moramo forsirati jer imamo i ozlijeda i izostanaka i vjerujem u čvrstu, odličnu utakmicu danas. Da podsjetim, prve dvije ekipe idu na olimpijadu.

Rusi su jučer, kao i mi, odmarali udarne igrače i mislim da bi danas moglo biti dosta problema. Rusi su visoka momčad, preferiraju 6-0 zonu a po potrebi mogu odigrati i 5-1 sa brzim Dibirovim. Imaju ekstra klase Rastvorcheva ( lijevi bek ) i Igropula ( desni bek ) a dodali su i nekadašnjeg juniorskog reprezentativca Arslanjana ( desni bek ) za kojga kažu da je bio odličan jučer.

Naime nama sa Rusima nikada nije bilo lako i uvijek su to bile knap utakmice. Rusi igraju čvrsto, na rubu isključenja i zbroj golova nisam uzeo under jer ne znam kakav će biti sudački kriterij danas.

Mislim da će se Hrvatska trebati zadovoljiti običnom pobjedom danas obzirom na izostanke Lackovića i Sulića a ozljede vuku Džomba i Balić dok je upitan nastup Drage Vukovića. Duvnjak koji je jučer igrao odlično, teško može ponoviti takvu partiju jer za Ruse ipak treba jedno iskustvo i mislim da će danas teško mlađi igrači doći do izražaja ( osim eventualno Čupića ). Ruska obrana je visoka i trebati će dobar šut izvana da bi se to probilo a obzirom da nema Laca, Metličić ( koji vuče ozlijedu ) će morati ići sam. Još jedan razlog picka je taj što se pribojavam lošeg dana naših vratara dok se Ruski vratar Grams jučer prikazao u odličnom svjetlu sa 19 obrana ( 17+2 )

Prije svega bih rekao da Alžir nije tako loš kao što se čini i da okosnicu reprezentacije čine igrači koji uglavnom igraju u Francuskoj ligi ( objektivno 4. liga po snazi u Europi ) i da su Rusi zaista morali odigrati odlično da ih toliko dobiju.

Ruski izostanci su Kokscharov ( jedno od najboljih lijevih krila svijeta, prednji u obrani) i Chipurin ( prvi pivot ) ali su svi ostali na broju. Nije mala stvar što svi zajedno igraju u Chekovskym Medvedima i uigrana su momčad dok bi danas mogla doći do izražaja mala ''raštimanost'' u igri Hrvatske reprezentacije obzirom da je nekoliko igrača došlo ozlijeđeno a njih nekoliko u različitim trenažnim procesima.

Sve u svemu: Ruska obrana + dobar vratar, uigranost i samo 2 ozlijeđena igrača trebali bi danas rezultirati kontrahendijem i uzimam ga za standardni ulog  palac


Hrvatska - Rusija  ( -3,5)  2   1,82  (HL)

 


- Add as favourites (11) - Quote this article on your site - Print

Be first to comment this article
RSS comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Prev   Next >

Registracija novog korisnika

Nemate Korisnički račun ? Registracija.
120x240_einstiegsbonus_hr

Njemačka

Image

Koln - Bayern

Evo da zapocnem s domacinima ekipom Kolna koja je u prva 3 kola imala polovican uspjeh 1 pobjedu,1 remi i 1 poraz. U prvom kolu igrali su sasvim solidno protiv Wolfsburga u gostima gdje su i vodili u 1…     Više

Italija i Austrija

Image

Bari - Triestina

Bari kreće u prvenstvo sa ambicijom da osvoje mjesto na tablici koje vodi u baraž za Seriu A i več sad imaju veliku podršku navijača budući da je več sad prodano cca 5000 članskih ulaznica.Ekipa je u odnosu na…     Više