Bosna i HercegovinaFudbal

Odbijen zahtjev Veleža da inostrani arbitri dijele pravdu

Još uvijek se ne zna ko će dijeliti pravdu na ovom meču, a iz Veleža su službeno od Fudbalskog saveza BiH, odnosno Komiteta za sudije i suđenje zahtjvali da za meč budu delegirane sudije iz inostranstva.

Ali tom zahtjevu nije udovoljeno zbog toga što u Propozicijama takmičenja stoji da utakmice Premijer lige mogu suditi samo domaće sudije.

Tako će derbi susret 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine suditi sudije iz Bosne i Hercegovine, a najvjerovatnije ćemo danas saznati ko će biti na centru terena stadiona Rođeni u Mostaru.

Da podsjetimo. U obje utakmice ovih timova u dosadašnjem dijelu prvenstava rezultat je bio identičan, 2:0 za domaćina. U Banjaluci je Borac savladao Velež golovima Gorana Zakarića u 61 i Douglasa Cruza u 88. minuti, dok su za Velež, u utakmici odigranoj 5. marta, strijelci bili Nemanja Anđušić u 45. i Obren Cvijanović u 50. minuti.