KošarkaLiga NBA

Portland napravio bitan korak ka doigravanju, double- double Nurkića

Portland Trail Blazersi su u noći sa utorka na srijedu  stigli do veoma bitne pobjede u borbi za doigravanje.

U prvom poluvremenu smo gledali izuzetno zanimljivu utakmcuy a prv četvrtina je završila vodstvom ekipe iz Indianapolisa 35:34, ali su Blazersi preuzeli vodstvo tokom druge četvrtine i nisu ga ispuštali do kraja utakmice.

Gosti su kontrolisali meč u drugoj četvrtini pa su na odmor otišli sa 11 poena prednosti. U trećoj četvrtini košarkaši TrailBlazersa napravili su krucijalnu prednost i došli do vodstva od 35 koševa razlike(78:113) i jasno je bilo da će upisati novu pobjedu.

U četvrtoj četvrtini su stigli do maksimalne prednosti od +43, a konačan rezultat je bio 112:123-

Bh. reprezentativac  Jusuf Nurkić na parketu je proveo skoro 20 minuta i uspio je ostvariti double-double, sa 11 poena i 10 skokova, a pri tome je dodao još 4 asistencije. Portland je do pobjede predvodio Anfernee Simons sa 27 poena, Lillard je dodao 23, McCollum 20, dok su kod Pacersa Briset i Brogdon ubacili po 18.