Bosna i HercegovinaKošarka

Sparsi blizu ABA Lige

U prvom meču doigravanja za ulazak u ABA ligu, košarkaši Sparsa su pobijedili sastav Splita rezultatom 76:70 i tako stekli ogromnu prednost pred revanš u Sarajevu kada će pobjedom probati obezbijediti mjesto u ABA ligi i vratiti Sarajevo na regionalnu košarkašku mapu.

Trener našeg tima Miodrag Kadija je za razliku od utakmica protiv Studentskog centra šansu u prvoj petorci dao Nedimu Buzi umjesto Gediminasa Orelika kako bi ga sačuvao za finiš meča, a to mu se na kraju itekako i isplatilo.

Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu i u trećoj minuti poenima Lukovića stigao na plus šest, bilo je 11:5, no naš predstavnik je do kraja prve četvrtine preokrenuo rezultat, imao je plus šest (15:21), a na odmor je otišao sa plus četiri, bilo je 26:22.

Prednost Sparsa u drugoj dionici je najviše iznosila plus sedam u nekoliko navrata, da bi se Split u finišu uspio vratiti na poen zaostatak, na kraju su ipak pobedili Sparsi.